Kurzy jsou určeny pracovníkům v sociálních službách a jsou zaměřeny na praktický nácvik a zvládnutí daných oblastí. Úspěšný účastník získá CERTIFIKÁT o absolvování vzdělávacího programu podle § 117a odst. 1 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, s celostátní platností

Prostředí v sociálních službách - Akreditace MPSV

Absolvent kurzu si uvědomuje důležitost prostředí, ve kterém se služba poskytuje. Rozlišuje základní typologii prostředí a ví, jak s jednotlivými typy prostředí pracovat a pozitivně je ovlivňovat.

Možnosti zvládání náročných situací při spolupráci s uživatelem služby - Akreditace MPSV

Absolvent kurzu získá zkušenost a ví, jakými způsoby je možné jednat v náročných situacích vznikající při spolupráci s uživateli služby - jedná se o situace obtížné pro pracovníka (např. uživatel usedavě pláče, je verbálně agresivní, v ataku mánie, pracovníka sexuálně obtěžuje, manipuluje, zapáchá, lže, je roztěkaný, atd.), nikoli o nebezpečné či rizikové situace hrozící uživateli.

Možnosti a způsoby řešení rizikových situací při spolupráci s uživatelem služby - Akreditace MPSV

Absolvent kurzu získá základní informace potřebné k řešení a vyhodnocování rizikových situací, které vznikají při spolupráci s uživatelem služby – jedná se o rizika pro uživatele spojená s cestováním a další rizika s následky zdravotními, ekonomickými či sociálními. Vyzkouší si řešit rizikové situace hrozící uživateli služby při nácviku nových dovedností. Vyzkouší si pracovat s krizovými plány.

Komunikace s osobou blízkou - Akreditace MPSV

Absolvent kurzu se naučí rozlišovat skupiny osob blízkých uživateli, rozlišovat základní komunikační styly, Ví jaký je komunikační typ a jaké jsou jeho komunikační vzorce. Orientuje se v různých typech konfliktů a zná techniky aktivního naslouchání. Zúčastní se modelové situace.

Empowerment aneb zapojení a posílení uživatelů - Akreditace MPSV

Absolvent zná základní pojmy související se zapojením a posilováním uživatelů sociálních služeb. Z kurzu si odnese principy empowermentu a pravidla pro jeho používání. Vyzkouší si použití nástrojů empowermentu (individuální práce, sebeobhájci, tzv. „snadné čtení“, skupinová práce, hodnocení služby uživatelem, porada uživatelů služby, aj.) a zjistí jejich využití ve své praxi.

Kalendář akcí

< Prosinec 2022 >
po út st čt so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Připravované kurzy

Naši klienti